Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
Novinky

Vyhľadávanie

facebook 2

Mobil: +421 (0) 948 526 639
Registrovať

IMG 0716clanokVíkend na Jankovom Vŕšku za nami.

Uplynulý víkend bolo na programe podujatie AUTOPOLA Jankov Vŕšok 2016. Preteky automobilov do vrchu (PAV) sa konali na trase Uhrovec–Jankov Vŕšok. KATAN Racing po neúčasti na Dobšinskom kopci úspešne dorazil na Jankov Vŕšok už v piatok doobeda s cieľom zabezpečiť si pohodlné miesto pre zloženie základne. Keďže každý rok je problém s hľadaním miesta, skorý príchod sa ukázal ako správna voľba. Počasie bolo vynikajúce a vyhliadky na víkend pekné. Nakoniec bolo všetko inak. Administratívne a technické preberanie malo povedzme hladký priebeh  a tak ostal čas na ubytovanie a prípravu na preteky.

  MG 9352clanokSobotné ráno bolo krásne, na oblohe ani mráčika a tak sme sa tešili, že sa bude závodiť naplno. Tréningové jazdy odštartovali o 8:00 hod. Naša prvá tréningová jazda bola naozaj tréningová, s časom 2:25,479 sekundy, no v druhej prišlo zlepšenie a čas 2:17,327 sekundy.
Prvá ostrá jazda bola na programe o 13:00 hod. Počasie nám stále prialo a tak nám nič iné neostávalo, len závodiť naplno. Časy 2:17.921 sekundy v prvej ostrej a 2:18.010 sekundy v druhej ostrej neboli podľa našich predstáv. Nepodarilo sa nám vylepšiť čas z druhého tréningu ani v jednej ostrej jazde, čo nás vôbec nepotešilo. V prvom súťažnom dni sme obsadili v triede NP3 nakoniec piate miesto.

Ráno druhého súťažného dňa bolo opäť krásne, slnečné. Reči, ktoré kolovoali po depe v sobotu, že nedeľa bude s dažďom sa zdali byť nepravdivé. Nakoniec bolo všetko inak. Ranné tréningové jazdy prebiehali hladko. Naše dosiahnuté časy boli 2:23.865 sekundy v prvej a 2:17.981 sekundy v druhej tréningovej jazde. Pred obedom sa na Jankovom Vŕšku začali točiť mraky, dokonca aj zahrmelo, ale slnko malo stále nadvládu. Nakoniec predsa len spŕchlo a poriadne. Tesne pred prvou ostrou jazdou sa depom a traťou prehnal prudký lejak. V depe nastal čulý ruch a každý rozmýšľal či prezuť na mokré alebo počkať kým to prejde a trať preschne. Nakoniec sa prezúvalo, prezúvali sme aj my. Trať bola mokrá, čo sa odzrkadlilo aj na zajazdených časoch. Počasie bolo priam divoké, dážď sa striedal so slnkom. Priestor na zlepšenie nebol a tak naše časy boli 2:38.414 sekundy v prvej ostrej a 2:22.989 sekundy v druhej ostrej jazde. Nakoniec sme v druhý súťažný deň skončili v skupine NP3 na šiestom mieste.

S výsledkami dosiahnutými na Jankovom Vŕšku niesme spokojní. Naše očakávania boli zajazdiť časy minimálne o 3 sekundy lepšie. Nakoľko sme auto s novou technikou poskladali iba deň pred závodmi, prvé metre sme absolvovali cestou na technické preberanie. Celý víkend sa tak niesol v znamení testovania, čo napokon prekazil dážď.

 

 

    

    tým KATAN Racing
katan racing logo1

 

 

 

logo